Ubezpieczenia w Irlandii

W odpowiedzi na znaczną ilość zapytań kierowanych do nas, przedstawiamy poniżej więcej informacji na temat najbardziej popularnych ubezpieczeń w Irlandii.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt.

 

Ubezpieczenie na życie / Life Cover

Suma ubezpieczenia (max. aż €10,000,000) wypłacana jest rodzinie w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej niezależnie od przyczyny zgonu. Może być to śmierć naturalna, w wyniku choroby lub wypadku. Wypłacona kwota pozwala zabezpieczyć przyszłość finansową rodziny klienta w przypadku jego śmierci. Istnieje możliwość ubezpieczenia się do kwoty €500,000 bez konieczności przeprowadzenia badań lekarskich. Przy wybraniu tej opcji, ubezpieczenie na życie automatycznie obejmuje dzieci do 21 roku życia na kwotę €6,000 bez żadnych dodatkowych kosztów.

 

Poważne zachorowanie / Specified Illness Cover

Ubezpieczyciele uaktualnili listę poważnych zachorowań. Obecnie w pakiecie znajduje się ponad 60 chorób, na które klient posiadający polisę jest zabezpieczony:

Childrens SIC Payment (30 days to 21 years) – Poważne zachorowania (Dzieci w wieku 30 dni – 21 lat)

Klient wykupujący polisę ubezpieczeniową z opcją wystąpienia poważnego zachorowania automatycznie ubezpiecza w niej swoje dzieci już od 30 dnia ich życia aż do 21 lat (dotyczy wybranej polisy) na 50% wybranej opcji ubezpieczenia (max. do kwoty €25,000) nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów. Również w tej opcji do kwoty €500,000 badania lekarskie nie są wymagane.

 

Ubezpieczenie na wypadek pobytu w szpitalu / Hospital Cash Cover

Suma ubezpieczenia wypłacana jest klientowi za każdy dzień pobytu w szpitalu. Maksymalny benefit w tej opcji to €260 za dzień. Klient wybierający tę opcję automatycznie ubezpiecza swoje dzieci do 21 roku życia na kwotę 25% wybranej przez siebie kwoty (po 14-tym dniu pobytu w szpitalu kwota ta wzrasta do 50% wartości polisy rodzica).

UWAGA: Zaletą tego wariantu jest to, iż pobyt w szpitalu może być spowodowany również chorobą, nie tylko wypadkiem. Doba pobytu w szpitalu na terenie Irlandii to wydatek od €70 do kilkuset euro.

 

Ubezpieczenie wypadkowe / accident cash cover

Przy wybraniu tego wariantu klient zapewnia sobie tygodniowe świadczenie w kwocie od €120 do €400 tygodniowo (w zależności od osiąganego dochodu brutto), w razie niezdolności do pracy spowodowanej wypadkiem. Maksymalny czas trwania wypłaty świadczenia wynosi 52 tygodnie. Ta opcja dostępna jest wyłącznie dla osób pracujących.

 

Zabiegi operacyjne

Wariant ten pozwala na pokrycie części bądź całości kosztu wyszczególnionych operacji. Na liście zabiegów (w zależności od oferty danego ubezpieczyciela) znajdują się m.in. operacja żołądka, wątroby, nerek, płuc, kręgosłupa, mózgu, trzustki, gardła i woreczka żółciowego; ponadto wymiana stawu kolanowego i biodrowego, amputacja lub replantacja kończyny, rekonstrukcja ręki lub stopy i wiele innych zabiegów.

 

Złamania / zwichnięcia / przemieszczenia kości

Opcja ta obejmuje wypłatę odszkodowania w przypadku złamania m.in. ręki, żebra, obojczyka, nadgarstka, stopy, szczęki, czaszki, kręgu, mostka, łopatki, itd. Ponadto płatne są również zwichnięcie kostki, biodra, łokcia i barku. Wypłata odszkodowania oscyluje od 1.000 do 3.000 euro za dane złamanie lub zwichnięcie.

 

PRZYKŁADY POLIS

Kobieta 25 lat, paląca, sekretarka. Ubezpieczenie na życie €200,000. Ubezpieczenie od poważnego zachorowania €50,000. Ubezpieczenie od pobytu w szpitalu €200/dzień. Ubezpieczenie na okres 10 lat. Składka okolo €30/m-c.

Mężczyzna 28 lat, niepalący, pracownik ogólny. Ubezpieczenie na życie €100,000. Ubezpieczenie od poważnego zachorowania €25,000. Ubezpieczenie od pobytu w szpitalu €200/dzień. Ubezpieczenie wypadkowe €200/ tydzień zwolnienia lekarskiego. Okres trwania ubezpieczenia 10 lat. Składka okolo €30/m-c.

Mężczyzna 35 lat, niepalący, budowlaniec. Ubezpieczenie na życie €100,000. Ubezpieczenie od poważnego zachorowania €25,000. Ubezpieczenie od pobytu w szpitalu €200/dzień. Ubezpieczenie wypadkowe €200/ tydzień zwolnienia lekarskiego. Ubezpieczenie na okres 10 lat. Składka okolo €40/m-c.

Kobieta 31 lat, niepaląca, opiekująca się domem i dziećmi. Ubezpieczenie na życie €100,000. Ubezpieczenie od poważnego zachorowania €25,000. Ubezpieczenie od pobytu w szpitalu €200/dzień. Ubezpieczenie na okres 20 lat. Składka okolo €30/ m-c.

 

Jeśli myślisz o przyszłości i chcesz zabezpieczyć siebie i swoją rodzinę – koniecznie skontaktuj się z nami!